wakepark hradec králové

Wakepark Hradec Králové je testovací základnou pro vodní vleky MWA. Wakepark se nachází na samotném okraji Hradce Králové na pískovně v Plačicích. Plně funkční adrenalinový vodní park, kde se dá provozovat wakeboarding či jízda na vodních lyžích je kromě nejnovějších systémů MWA vybaven řadou speciálních překážek i sofistikovaným systémem měření. Zde jsou testovány veškeré prvky nově vyvíjených komponent vodních vleků, dimenzované na co možná nejvyšší zatížení

Kompletní systém pevného vodního vleku HPWake je vyroben a sestaven do dráhy tvořící pěti úhelník s pěti vrcholy. Délka jedné strany vleku je pak omezena hodnotou cca 300 metrů. Dvě hlavní nosná lana, jsou vedena na každém z pevně instalovaných kotevních bodů, prostřednictvím dvou pod sebou horizontálně umístěných vodících paprskových kol. Na každém kotevním bodu je umístěn jeden ocelový nosník, na kterém je instalováno vlastní vodící zařízení, ve kterém je vedeno nosné lanoví.

Projekt byl realizován v roce 2014, jeho výsledky ve formě podnikového vzoru byly úspěšně zavedeny do výroby. Vlek získal certifikaci na potvrzení jeho bezpečnosti. V současné době je tento vlek instalován na testovací dráze v Hradci Králové.